Wakacyjne wydanie Magazynu Bang! Zapraszamy na chwilę relaksu i zadbania o psyche!

Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw.

Phil Bosmans

„Gdy nadchodzi lato, słowa Phila Bosmansa głośniej dźwięczą w mojej głowie. Cieplejsze i dłuższe dni, częściej zaglądające przez okno słońce, rozgwieżdżone nocą niebo i zapach lata – to wszystko razem sprawia, że aż chce się objąć każdy dzień, wycisnąć z niego jak najwięcej, coś wspaniałego przeżyć i poczuć jego energię. Choć lato może rozleniwiać, często przecież bardziej nam się chce… żyć. Doświadczać, próbować, być bardziej obecnym. A gdybyśmy wykorzystali tę słoneczną energię i zadbali o wspaniałe, rozwojowe lato? W tym numerze przygotowaliśmy dla naszych Czytelników tematy przeróżne, odkrywające odcienie psychologii, które czasem nie są brane pod uwagę. Tworząc ten numer, myśleliśmy o inspirującym lecie, które może zachęcić do sięgnięcia po nietypowe narzędzia psychologiczne, po rozdzierający serce film czy po książkę, która może wcale nie dotyczy tego, czym zajmujemy się na co dzień. Zróbmy coś więcej, coś inaczej, coś pierwszy raz i coś z większą odwagą.

Dobrego lata i wspaniałej lektury. To już ósmy numer!”

Edyta Zając

Redaktor Naczelna Magazynu

Czas wakacji można wykorzystać na różne sposoby. To może być czas na zwolnienie tempa i odpoczynek, kiedy tylko mamy na to ochotę. To może być czas na przeorganizowanie swojego życia i zrobienie nowych planów na resztę roku. Czas poznawania nowych miejsc i ludzi. Niech te letnie miesiące przyniosą nie tylko ciepło, ale i przyjemny spokój. Czy pozwolisz, że nasz Magazyn Psychologiczny Bang! ci potowarzyszy w eksplorowaniu świata…lub przydomowego ogródka? Jak wolisz! Zawsze jest dobry czas by sięgnąć po inspiracje i wspomóc rozwój. Pamiętaj, możesz pobierać za pomocą jednego kliknięcia, bezpośrednio ze strony naszego Magazynu!

Tradycyjnie każda strona Magazynu wypełniona jest artykułami, które mówią o przeróżnych kolorach psychologii.

💡 Digital natives – pokolenie zespolone z technologią – ciekawy artykuł o „ludziach zanurzonych w internecie”, czyli o osobach urodzonych po roku 1995. Iga Stanek – psycholog napisała coś bardzo interesującego.

💡 Wpływ podróżowania na rozwój sfery psychicznej? – uwielbiam ten temat i bardzo zgadzam się z tym, co napisała Domi Szura. Jeśli potrzebujecie jeszcze kilku argumentów za podróżowaniem – bardzo Wam polecam tekst wypełniony po brzegi psychologią.

💡3 sposoby na asertywne odmawianie to artykuł  Anny Paluch Dbam o cud. Bardzo ważna kwestia została poruszona już we wstępie – rzeczywiście częściej jesteśmy narażeni na stres niż na pytania o budowę komórki roślinnej. A co by się stało, gdyby już maluchy wiedziały o tym, jak asertywnie odmawiać?

💡Jak to się robi w… Meksyku? – to seria wywiadów, która pokazuje różne realia pracy psychologa. Tym razem Magdalena Leszko, która prowadzi stronę Akademia Seniorów, zapytała  Melissa Hernández – Jaczewska o to, jak wygląda praca psychologa w Meksyku.

💡Psycholog o książce… „Bez granic” – książki związane z psychologią sportu są ulubionym tematem Joanna Kotek – psycholog sportu (oczywiście!) i oto mamy ciekawe spojrzenie na biografię zdobywcy 14 złotych medali olimpijskich, Michaela Phelpsa.

💡Pomoce: fidget spinner – w naszym Magazynie zawsze też znajdziecie ciekawe sposoby na wykorzystywanie dość popularnych rzeczy do pracy psychologicznej. Czas na jedną z najpopularniejszych zabawek ostatnich lat.

💡Do czego jest nam potrzebne świadome oddychanie? – Anita Michalska od pewnego czasu pracuje ze swoimi klientami coachingowymi i uczestnikami szkoleń właśnie za pomocą technik oddechowych. To niezwykle interesujący temat i nie taki błahy! Polecam ten artykuł przede wszystkim tym osobom, które potrzebują w życiu się zatrzymać. I pożyć.

💡Coraz szybciej, coraz więcej… Problem z napadowym objadaniem się – bardzo, bardzo ważny temat, który staje się dużym problemem dla wielu osób. O tym, czym jest i jak sobie z nim radzić opowiada psychodietetyk Anna Paluch.

💡 Psycholog o filmie: „Już za tobą tęsknię” – Magda Kowalska opowiada w tym numerze Magazynu o jednym z moich ulubionych filmów wszechczasów. Rozdzierający, momentami też okrutny i trudny, ale równocześnie piękny i dający nadzieję.

💡Czym jest nastawienie na rozwój? – czym jest i jak się nastawić właśnie tak? A co jeśli takie właśnie nastawienie jest pierwszym (koniecznym!) krokiem do wprowadzenia jakichkolwiek zmian w życiu?

💡Pozytywna dyscyplina przy stole – znakomity artykuł od Marta Szpojda – Zdrowe Emocje o tym, jak budować wspierającą atmosferę przy stole. No właśnie. Temat szalenie ważny, szczególnie dla tych rodziców, którzy za „jeszcze jedną łyżeczkę” dają nagrodę lub karzą za niezjedzony obiad. BARDZO ważny temat!

💡Dlaczego warto być psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym? – to jeden z naszych ulubionych nurtów psychologicznych. Uwielbiamy takie podejście do pracy z klientami. Olga Olszewska, prowadząca Szkoła Psychoterapii Crescentia napisała o tym, dlaczego praca terapeuty jest tak satysfakcjonująca.

💡Jak radzić sobie z brakiem zaufania do drugiej osoby? – ten tekst to tak naprawdę instrukcja obsługi braku zaufania. Bardzo dobra rzecz.

A oprócz artykułów znajdziecie w Magazynie kilka dobrych książek, które polecamy (od Wydawnictwo MUZA SA i Czarna Owca), polecamy kilka wspaniałych osób, które obserwujemy całą redakcją (na przykład Katarzyna Bieleniewicz Tuż przy uchu, Słucham Gadam i hania.es)

Pobierz, przeczytaj, napisz co sądzisz na naszym FB profilu!

A wszystko oczywiście do darmowego czytania i pobierania!

POBIERZ I PRZECZYTAJ!

Anna Paluch
Previous

KRYZYS W ZWIĄZKU A WPŁYW DOŚWIADCZEŃ Z DZIECIŃSTWA

Next

JAK POMÓC DZIECKU PRZEJŚĆ PRZEZ ŻAŁOBĘ?

About Author

Anna Paluch

Jestem psychodietetykiem, ciągle czerpiącym z obu dziedzin. Jedzenie pełni tak wiele funkcji psychologicznych, że nie można tych dziedzin rozdzielać przekonując do zmiany nawyków żywieniowych. Ważniejsze od liczenia kalorii jest poszukanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego jem? Odczarowuję psychologię w kontekście diety. Wiem o czym mówię, bo sama to przerabiałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Check Also