ak

Co oznacza stwierdzenie: problemy współczesnego świata? Jak zdefiniować obszary trudne, a do tego dołączyć psychologię? Jaki jest ten współczesny świat? Dużo pytań, tylko gdzie szukać odpowiedzi?

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL, które istnieje już od 60 lat, organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2017, której temat brzmi „Psychologia wobec problemów współczesnego świata”. Trochę niełatwo będzie „ugryźć” tak szeroki zakres tematyczny. Na ten moment znamy obszary wystąpień gości, m.in.: zaburzenia odżywiania, problemy psychosomatyczne czy wykorzystywanie seksualne dzieci. Mamy wiedzę, co do tego jak Profesorowie definiują „problemy współczesnego świata”, ale co ze studentami… Konferencja nie kończy się na prelekcjach specjalistów – to jest dopiero początek. Na kolejny dzień przewidziane zostały warsztaty ze specjalistami z różnych obszarów psychologii. Natomiast trzeci dzień to „świętowanie studentów”, czyli referatowa i posterowa sesja studencka oraz wykład pana profesora dra hab. Zbigniewa Izdebskiego, który opowie nam o tym, jakie problemy w obszarze zdrowia seksualnego mają Polacy.

Koło Naukowe ma już 60 lat – ono się starzeje, a studenci wiecznie młodzi, dlatego przygotowali na urodziny coś specjalnego. Zapowiada się ciekawie, jeśli chodzi o sferę naukową, jednak Konferencję organizują studenci, a przecież „nie samą nauką żyje student”, dlatego już pierwszego dnia – w odpowiedzi na temat AKTUALIÓW – wieczorem będzie okazja do uczestniczenia w interaktywnym spektaklu TEATRU FORUM pt. „Wyluzuj”, który nawiązuje do tematyki profilaktyki uzależnień, przygotowany przez grupę LUBDrama. Trzeciego dnia odbędzie się uroczysta „Gala Freudów”, czyli wręczenie nagród dla studentów i pracowników Instytutu Psychologii, którzy zostaną wybrani w studenckim głosowaniu.

Będzie się działo! Zachęcamy do odwiedzenia fanpage’a Konferencji oraz wydarzenia na facebook’u, żeby dowiedzieć się więcej.

 

Facebook

Podziel się z innymi informacją.
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email