brainspotting

Brainspotting Polska zaprasza na wydarzenia!

Cieszymy się, kiedy możemy informować o zupełnie nowych wydarzeniach i szkoleniach na polskim rynku psychologii. Jako psycholodzy nie mamy kompleksów, kiedy pojawiają się możliwości ciągłego doszkalania. Zwłaszcza jeśli metody są skuteczne i pomocne, a o metodzie brainspottingu coraz więcej się mówi i pisze. Zachęcamy do zapoznania się z programem nadchodzących wydarzeń i pracy opartej na brainspottingu w nowej rzeczywistości, w jakiej się znaleźliśmy. 

Webinar. Wstęp do terapii Brainspotting w kontekście traumy egzystencjalnej w czasie pandemii Covid-19.

Niedziela 26 kwietnia, 17:00 – 18:00

Brainspotting Polska zaprasza psychologów, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrii i terapeutów uzależnień na webinar, w którym poruszymy temat konsekwencji egzystencjalnego i ekonomicznego kryzysu spowodowanego przez Covid-19. Omówimy wpływ nierozwiązanych historycznych traum na zdolność samoregulacji oraz zwiększoną wrażliwość systemu nerwowego w czasie pandemii i kolektywnej, egzystencjalnej traumy.

Przedstawimy Państwu podstawowe zasady i mechanizmy działania terapii Brainspotting, wyjaśniające jej niezwykłą skuteczność w zapobieganiu i leczeniu traumy oraz jej zdolność do szybkiego uspokojenia i regulacji systemu nerwowego.

Brainspotting może być z powodzeniem wykorzystany w pracy terapeutycznej online i tym samym dotrzeć do osób, które tego teraz potrzebują najbardziej.

Uwaga: osoby, które wezmą udział w webinarze, otrzymają zniżkę na trening online w Fazie 1 Brainspotting, który odbędzie się 8-10 maja 2020. Cena regularna szkolenia wynosi 2,200 zł, cena po zniżce: 1,900 zł!

Prowadząca: Monika Gos – CPsychol, dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society), zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem, tj. Focusing, Focusing Oriented Relational Psychotherapy, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing).

Superwizor, trener Focusing oraz międzynarodowy trener terapii Brainspotting. Monika prowadzi szkolenia Brainspotting w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech.

Rejestracja: info@brainspotting.pl

Webinar nie jest treningiem w terapii Brainspotting. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami terapii Brainspotting, ale udział w tym spotkaniu nie upoważnia do stosowania Brainspotting w praktyce terapeutycznej bez ukończenia szkolenia.

Faza 1 Brainspotting online po polsku!

„Tam, gdzie patrzymy, wpływa na to, jak się czujemy”. – David Grand, PhD

Jeśli chcesz w tym roku wziąć udział w szkoleniu Brainspotting, mamy dobrą wiadomość. Nadchodzące szkolenie w Fazie 1 odbędzie się online! Osobom, które zdecydują się na wzięcie udziału w szkoleniu, oferujemy atrakcyjną cenę.

Brainspotting jest niezwykle skuteczną metodą terapeutyczną zarówno „na żywo” w gabinecie, jak i na odległość – online. Szkolenie obejmie nie tylko podstawy teoretyczne terapii Brainspotting, ale także empiryczną, ucieleśnioną praktykę w pracy z klientami online przy użyciu technik BSP i podstawowych zasad Podwójnego Dostrojenia.

Wraz z zaostrzeniami dystansu społecznego jako terapeuci przejdziemy lub już przeszliśmy do pracy online z naszymi klientami. Dla wielu z nas może to być zupełnie nowe doświadczenie i nieznany sposób pracy. Szkolenie zostało zaprojektowane tak, aby wesprzeć studentów w zaoferowaniu wysokiej jakości terapii online.

Studenci zapoznają się z fenomenologicznym podejściem leżącym u podstaw terapii Brainspotting oraz ze strategiami identyfikacji i przetwarzania Brainspot. Uwaga zostanie zwrócona na wykorzystanie i integrację Brainspotting w pracy z klientami z traumą kompleksową oraz zaburzeniami dysocjacyjnymi.

Brainspotting możne być wykorzystany w prawie wszystkich obszarach specjalizacji klinicznej oraz wzbogacić i pogłębić działanie tradycyjnych metod psychoterapeutycznych. Brainspotting oferuje terapeutom potężne narzędzie, które pozwoli klientom szybko i skutecznie przetworzyć problemy emocjonalne i somatyczne na poziomie głębokich struktur mózgu i zainicjować trwałą neuroplastyczną zmianę.

Dla kogo: do udziału w szkoleniu zapraszamy psychoterapeutów, terapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, osoby z wykształceniem psychologicznym oraz pedagogicznym, pragnących pogłębić wiedzę na temat najnowszych technik oraz zdobyć nowe umiejętności pracy z traumą i innymi psychosomatycznymi uwarunkowaniami.

Kiedy: 8-10 maja 2020

Gdzie: online – Zoom

Cena regularna: 2,200 zł. Cena po zniżce: 1,900 zł.

Trener: Monika Gos – CPsychol, dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society), zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, przez wiele lat pracowała oraz szkoliła się zawodowo w Polsce, USA i Wielkiej Brytanii. Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem, tj. Focusing, Focusing Oriented Relational Psychotherapy, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing).

Superwizor, trener Focusing oraz międzynarodowy trener terapii Brainspotting. Monika prowadzi szkolenia Brainspotting w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech.

Rejestracja: info@brainspotting.pl

Cele seminarium Fazy 1 Brainspotting:

Podczas wykładów, pokazów na żywo i ćwiczeń w małych grupach uczestnicy szkolenia zapoznają się z:

– podstawowymi założeniami teoretycznym terapii Brainspotting,

– technikami identyfikacji Brainspot – „Wewnętrzne Okno”, „Zewnętrzne Okno” i „Gazespotting”,

– zaawansowanym Modelem Zasobów w pracy z dysocjacją,

– formami zastosowania Brainspotting w codziennej praktyce.

Anna Paluch

Jestem psychodietetykiem, ciągle czerpiącym z obu dziedzin. Jedzenie pełni tak wiele funkcji psychologicznych, że nie można tych dziedzin rozdzielać przekonując do zmiany nawyków żywieniowych. Ważniejsze od liczenia kalorii jest poszukanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego jem? Odczarowuję psychologię w kontekście diety. Wiem o czym mówię, bo sama to przerabiałam.
Anna Paluch
Podziel się z innymi informacją.
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email