brainspotting

Brainspotting Polska zaprasza na wydarzenia!

Cieszymy się kiedy możemy informować o zupełnie nowych wydarzeniach i szkoleniach na Polskim rynku psychologii. Jako psycholodzy nie mamy kompleksów, kiedy pojawiają się możliwości ciągłego doszkalania. Zwłaszcza jeśli metody są skuteczne i pomocne, a o metodzie brainspottingu coraz więcej i częściej się mówi i pisze. Zachęcamy do zapoznania się z programem nadchodzących wydarzeń i pracy opartej na brainspottingu w nowej rzeczywistości, w jakiej się znaleźliśmy. 

Webinar. Wstęp do terapii Brainspotting w kontekście traumy egzystencjalnej w czasie pandemii Covid-19”.

Niedziela 26 kwietnia, 17:00 – 18:00

Brainspotting Polska zaprasza psychologów, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrii i terapeutów uzależnień na webinar, w którym poruszymy temat konsekwencji egzystencjalnego i ekonomicznego kryzysu spowodowanego przez Covid-19. Omówimy wpływ nierozwiązanych historycznych traum na zdolność samoregulacji oraz zwiększoną wrażliwość systemu nerwowego w czasie pandemii i kolektywnej, egzystencjalnej traumy.

Przedstawimy Państwu podsawowe zasady i mechanizmy działania terapii Brainspotting wyjaśniące jej niezwykłą skuteczność w zapobieganiu i leczeniu traumy oraz jej zdolność do szybkiego uspokojenia i regulacji systemu nerwowego.

Brainspotting może być z powodzeniem wykorzystany w pracy terapeutycznej online i tym samym dotrzeć do osób, które tego teraz potrzebują najbardziej.

Uwaga: Osoby, które wezmą udział w webinarze otrzymają zniżkę na trening online w Fazie 1 Brainspotting, który odbędzie się 8-10 maja 2020. Cena regularna szkolenia 2,200 zł, cena po zniżce: 1,900 zł!

Prowadząca: Monika Gos, CPsychol, dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society), zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem tj. Focusing, Focusing Oriented Relational Psychotherapy, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing).

Superwizor, trener Focusing oraz międzynarodowy trener terapii Brainspotting. Monika prowadzi szkolenia Brainspotting w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech.

Rejestracja: info@brainspotting.pl

Webinar nie jest treningiem w terapii Brainspotting. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami terapii Brainspotting, ale udzial w tym spotkaniu nie upoważnia do stosowania Brainspotting w praktyce terapeutycznej bez ukończenia szkolenia.

Faza 1 Brainspotting online po polsku!

„Tam gdzie patrzymy, wpływa na to jak się czujemy”. – David Grand, PhD

Jeśli chcesz w tym roku wziąć udział w szkoleniu Brainspotting, mamy dobrą wiadomość. Nadchodzące szkolenie w Fazie 1 odbędzie się online! Dla wszystkich, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w szkoleniu oferujemy atrakcjyjną cenę.

Brainspotting jest niezwykle skuteczną metodą terapeutyczną zarówno „na żywo” w gabinecie, jak i na odległość – online. Szkolenie obejmie nie tylko podstawy teoretyczne terapii Brainspotting, ale także empiryczną, ucieleśnioną praktykę w pracy z klientami online przy użyciu technik BSP i podstawowych zasad Podwójnego Dostrojenia.

Wraz z zaostrzeniami dystansu społecznego, jako terapeuci przejdziemy lub już przeszliśmy do pracy online z naszymi klientami. Dla wielu z nas może to być zupełnie nowe doświadczenie i nieznany sposób pracy. Szkolenie zostało zaprojektowane tak, aby wesprzeć studentów w zaoferowaniu wysokiej jakości terapii online.

Studenci zapoznają sie z fenomenologicznym podejściem leżacym u podstaw terapii Brainspotting oraz strategiami identyfikacji i przetwarzania Brainspot. Uwaga zostanie zwrócona na wykorzystanie i integrację Brainspotting w pracy z klientami z traumą kompleksową oraz zaburzeniami dysocjacyjnymi.

Brainspotting możne być wykorzystany w prawie wszystkich obszarach specjalizacji klinicznej oraz wzbogacić i pogłębić działanie tradycyjnych metod psychoterapeutycznych. Brainspotting oferuje terapeutom potężne narzędzie, które pozwoli klientom szybko i skutecznie przetworzyć problemy emocjonalne i somatyczne na poziomie głębokich stuktur mózgu i zainicjować trwałą neuroplastyczną zmianę.

Dla kogo: Do udziału w szkoleniu zapraszamy psychoterapeutów, terapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, osoby z wykształceniem psychologicznym oraz pedagogicznym pragnących pogłębić wiedzę na temat najnowszych technik oraz zdobyć nowe umiejętności pracy z traumą i innymi psychosomatycznymi uwarunkowaniami.

Kiedy: 8-10 Maja, 2020

Gdzie: online – Zoom

Cena regularna: 2,200 zł. Cena po zniżce: 1,900 zł.

Trener: Monika Gos, CPsychol, dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society), zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Absolwentka Uniwersytu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, przez wiele lat pracowała oraz szkoliła się zawodowo w Polsce, USA i w Wielkiej Brytanii. Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem tj. Focusing, Focusing Oriented Relational Psychotherapy, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing).

Superwizor, trener Focusing oraz międzynarodowy trener terapii Brainspotting. Monika prowadzi szkolenia Brainspotting w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech.

Rejestracja: info@brainspotting.pl

Cele Seminarium Fazy 1 Brainspotting:

Podczas wykładow, pokazów na żywo i ćwiczeń w małych grupach uczestnicy szkolenia zapoznają się z:

– Podstawowymi założeniami teoretycznym terapii Brainspotting

– Technikami identifikacji Brainspot – „Wewnętrzne Okno”, „Zewnętrzne Okno” i „Gazespotting”

– Zaawansowanym Modelem Zasobów w pracy z dysocjacją

– Formami zastosowania Brainspotting w codziennej praktyce

 

Anna Paluch

Jestem psychodietetykiem, ciągle czerpiącym z obu dziedzin. Jedzenie pełni tak wiele funkcji psychologicznych, że nie można tych dziedzin rozdzielać przekonując do zmiany nawyków żywieniowych. Ważniejsze od liczenia kalorii jest poszukanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego jem? Odczarowuję psychologię w kontekście diety. Wiem o czym mówię, bo sama to przerabiałam.
Anna Paluch

Latest posts by Anna Paluch (see all)

Podziel się z innymi informacją.
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email