Depresja nastolatków – jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać
MIEJSCE I DATA WYDARZENIA:
Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa, 22.05.2018r.
Depresja – to choroba naszych czasów; obecnie trzecia pod względem powszechności, a już wkrótce pierwsza. Dotyka osoby w każdym wieku, bez względu na płeć czy kolor skóry. Wielu z nas niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zachowania są pomocne, a jakie szkodzą. W jaki sposób depresja wpływa na myślenie, postrzeganie, zachowania? Jak mówić, a czego zdecydowanie unikać? Dlatego tak ważne jest zdobywanie rzetelnej wiedzy o depresji. Na szczęście jest uleczalna i można z nią żyć – o tym, jak się objawia, co przeżywa osoba pogrążona w depresji i jak sobie z nią radzić opowiedzą autorzy znakomitej, bardzo dobrze przyjętej książki „Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać.”: Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek, a także Amelia Gruszczyńska, która podczas spotkania podzieli się swoją historią.
To wyjątkowa okazja, by spotkać wybitnych specjalistów, którzy pracują z nastolatkami (i ich rodzinami) dotkniętymi depresją. Ta książka jest jak mapa, która pozwala zrozumieć, zaakceptować i właściwie reagować na ten trudny, przykry epizod. Znajdują się w niej materiały zarówno dla nastolatków, jak i dla rodziców. Z powodzeniem także trafią do pozostałych potrzebujących wsparcia. Komiksy, ćwiczenia, opisy przypadków, historie oraz bardzo przystępna forma tłumaczy na czym polega choroba, jak ją rozpoznać, jakie niesie ze sobą skutki i gdzie szukać pomocy.
Biorąc pod uwagę powyższe, będzie to arcyciekawe i wartościowe spotkanie, gdzie w jednym miejscu spotkają się terapeuci, psychologowie, studenci, nastolatki, rodzice, chorzy na depresję i wszyscy zainteresowani oraz chcący dowiedzieć się, jak mogą wesprzeć swoich bliskich. Jeśli jesteś którymś z nich, to zapraszamy serdecznie, bo warto!
Link do facebooka
Link do wydarzenia
- Depresja nastolatków – jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać - 15 maja, 2018
- Holistyczna terapia zespołów otępiennych w starzejącym się społeczeństwie XXI wieku - 12 marca, 2018
- Zaburzenia lękowe dotykają coraz więcej dzieci - 1 marca, 2018