Innowacyjna metoda w Polsce! Szkolenie z Brainspotting po raz pierwszy w Polsce

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w trzydniowym szkoleniu Brainspotting – Faza 1, w którym uczestnicy będą mogli zapoznać się z jednym z najnowszych podejść w leczeniu traumy. Szkolenie obejmuje podstawowe zasady terapii Brainspotting, na które składają się m.in. Rama Dualnego Dostrojenia, Wewnętrzne Okno BSP, Zewnętrzne Okno BSP oraz Gazespotting.

Czym jest Brainspotting? Brainspotting (BSP) jest innowacyjną metodą leczenia traumy i jej symptomow. Jej założenia teoretyczne zgodne są z najnowszymi osiągnięciami neuronauki, co wyjaśnia jej skuteczność i zdolność inicjowania procesów prowadzących do głębokiej i trwałej neuroplastycznej zmiany.
Brainspotting wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, aby dotrzeć do źródeł traumy oraz innych przykrych doświadczeń zapisanych w głębokich strukturach mózgu. Dzięki relacyjnemu dostrojeniu oraz skupionej uważności w trakcie wpatrywania się w odpowiedni punkt w polu widzenia, czyli w tzw. „Brainspot” – somatycznie i psychofizjologicznie związany z pamięcią doświadczenia traumy, możliwe jest uruchomienie potencjału mózgu do samoleczenia.
Wysoka skuteczność oraz szybkie efekty leczenia spowodowały, że reputacja terapii Brainspotting w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, dzięki czemu stała się ona jedną z najpopularniejszych i poszukiwanych metod terapii. Brainspotting opisywany jest w licznych czasopismach naukowych jako jedna z najskuteczniejszych, obok EMDR, metod pracy z traumą.

Szybki rozwój i wzrost liczby szkoleń przyszłych terapeutów BSP w kolejnych krajach spowodował, że coraz więcej osób ma okazję doświadczyć jego skuteczności. Dzięki temu staje się on coraz bardziej popularny i tym samym poszukiwany. Tym razem zagości on także w Polsce!

Braispotting Polska wraz z organizatorami zaprasza na pierwsze w Polsce szkolenie w terapii Brainspotting – Faza I.

Dla kogo:

Do udziału w szkoleniu zapraszamy psychoterapeutów, terapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, osoby z wykształceniem psychologicznym oraz pedagogicznym pragnących pogłębić wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności do pracy z traumą i innymi psychosomatycznymi uwarunkowaniami.
Szkolenie kończy się otrzymaniem dyplomu, umożliwiającego ubieganie się o międzynarodowy certyfikat terapeuty Brainspotting.

Kiedy:
9 – 11 listopad 2018
Gdzie:
ul. Gospody 19A, 80-344, Gdańsk

Trener:
Monika Gos – Psycholog kliniczny, trenerka Brainspotting akredytowana przez jego twórce – Davida Grand, PhD.

Więcej o samej metodzie w wywiadzie z trenerem BSP, Moniką Gos, w Magazynie Bang!:
https://www.ipe.edu.pl/public/files/s/bang.pdf

CENA:
od 15.09 do 25.10 – 2150 zł; od 26.10 – 6.11 – 2300 zł

LINK DO ORGANIZATORA

LINK DO FACEBOOKA

Anna Paluch

Jestem psychodietetykiem, ciągle czerpiącym z obu dziedzin. Jedzenie pełni tak wiele funkcji psychologicznych, że nie można tych dziedzin rozdzielać przekonując do zmiany nawyków żywieniowych. Ważniejsze od liczenia kalorii jest poszukanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego jem? Odczarowuję psychologię w kontekście diety. Wiem o czym mówię, bo sama to przerabiałam.
Anna Paluch

Latest posts by Anna Paluch (see all)

Podziel się z innymi informacją.
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email