Emocje-3

Kontrola emocji. Czy to w ogóle jest możliwe?

Zmiana odżywiania, stylu życia wywiera wpływ na wiele, różnych dziedzin naszego życia. Wiąże się z pracą, rodziną, sposobem spędzania wolnego czasu, organizacją życia. Pojawia się w związku z tym stres, lęk, gniew, frustracja, ale i radość, nadzieja przy pierwszych sukcesach. Zmiana wywołuje emocje, rollercoaster emocji! A ty, jako specjalista jesteś ich odbiorcą, co bywa nie bez wpływu na twoje własne …emocje!

Skoro mamy pracować z trudnymi emocjami naszych klientów to jak to robić? Czy można kontrolować coś co powstaje poniekąd automatycznie? Padnie teraz ulubione stwierdzenie psychologów: to zależy.

Emocja zadziała, co prawda krótko, ale z pewnością wprowadzi mały chaos w życiu i sprawi, że będziemy trochę wyrwani z kontekstu. Emocje dodają energii, albo zabierają ją. Motywują do szukania rozwiązań albo do szukania ucieczki. To co możemy kontrolować to to co te emocje robią w naszym życiu i z naszym życiem. Dlatego musimy nauczyć się zauważać je, identyfikować i działać w sposób proporcjonalny do ich natężenia. A to z tym mamy najczęściej problem, emocje zaczynają nami rządzić, to my się im podporządkowujemy, podkręcając cały proces. Jakie poszczególne kroki warto byłoby wykonać by zaprzyjaźnić się ze swoją emocjonalną stroną osobowości i na co zwrócić uwagę klienta?

Dołącz do wydarzenia, które odbędzie się 15 listopada o godz. 19.00 i zajmij się emocjonalną stroną zmiany stylu życia klienta oraz swoimi emocjami jako utrudzonego specjalisty! Z wielu kwestii nie zdajemy sobie sprawy!

Emocje w gabinecie dietetyka

Zapraszamy na webinar, w którym opowiemy sobie o tym, jak wiele emocji, różnego rodzaju wiąże się ze zmianą stylu życia u klienta.

  • Dowiemy się jak je rozpoznawać, jak z nimi pracować, by pełniły pozytywną funkcje.
  • Jak radzić sobie z wampirami emocjonalnymi, kto nimi może być?
  • Wreszcie, opowiemy sobie o emocjach u specjalisty.

Masz do nich prawo! Dla higieny psychicznej i zapobieganiu wypaleniu zawodowemu musisz nauczyć się radzić sobie ze swoimi emocjami wobec klienta, dla waszego wspólnego sukcesu. Empatia- tak! Przeniesienie- nie!

Koszt: tylko 50 zł w tym: 
– szkolenie z możliwością zadawania pytań
– materiały wysłane po webinarze
– certyfikat uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Psychologię w Polsce s.p. z.o.o
– nagranie webinaru np. jeżeli nie możesz uczestniczyć w tym terminie, lub po prostu do odsłuchania jako edukacyjny podcast

O prowadzącej:
Anna Paluch – Psycholog, psychodietetyk, specjalista ds. żywienia, ale przede wszystkim fanka holistycznego podejścia do zdrowego stylu życia i diety. Właścicielka Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, współautorka bloga poświęconego zdrowemu stylowi życia dbamocud.pl i autorka projektu “80 dni dookoła zdrowia”, a także E-kursów “Psychologia dla dietetyka” czy “Podstawy psychologii w zmianie”. Szkoli i pisze dla portalu Psychologia w Polsce, a także regularnie publikuje artykuły eksperckie z zakresu psychodietetyki na portalu Ewy Drzyzgi oraz w Magazynie Psychologicznym Bang!
Uważam, że nie ma skutecznego odchudzania i zmiany nawyków żywieniowych bez pracy z czynnikami psychologicznymi. Nasze nastawienie, emocje, utarte schematy są przeszkodami na drodze do zdrowia, o których zbyt często zapominamy w pośpiechu w jakim przyszło nam żyć. Dlatego nie możemy szukać prostych i szybkich rozwiązań, ale rozwijających i całościowych. Utrata kilogramów powinna być skutkiem ubocznym zmiany stanu zdrowia, samopoczucia i odzyskanej energii. Chciałabym również szkolić specjalistów pracujących z osobami zmieniającymi nawyki żywieniowe, aby uczulać ich na znaczenie czynników psychologicznych w procesie odchudzania.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ!

 

Anna Paluch
Previous

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BADANIACH DOKTORSKICH - METODA WSPARCIA W PROCESIE ZMIANY

Next

O CZYM WARTO WIEDZIEĆ? NOWY MAGAZYN DO POBRANIA!

About Author

Anna Paluch

Jestem psychodietetykiem, ciągle czerpiącym z obu dziedzin. Jedzenie pełni tak wiele funkcji psychologicznych, że nie można tych dziedzin rozdzielać przekonując do zmiany nawyków żywieniowych. Ważniejsze od liczenia kalorii jest poszukanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego jem? Odczarowuję psychologię w kontekście diety. Wiem o czym mówię, bo sama to przerabiałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Check Also