przestań się zamartwiać

Przestań się zamartwiać! Nowa książka Joanny Godeckiej.

Często towarzyszący niepokój, stany lękowe, ciągłe zamartwianie,  to trudności, które powoli stają się towarzyszami codziennego życia wielu osób. Równowaga i życiowa harmonia to z kolei hasła, które wydają się coraz odleglejsze, zarezerwowane dla nielicznych. Mimo wszystko, na własne sposoby próbujemy osiągnąć spokój, rozpoczynając wewnętrzną “walkę” z lękami. Szybko zauważamy jednak, że walka ta nic nie daje, a wręcz jeszcze bardziej nas pogrąża. Jaki kierunek pracy z własnym wnętrzem zatem wybrać?

“Kiedy zaczynałam pracę nad książką, zamierzałam nadać jej tytuł: Jak zmierzyć się z własnymi lękami lub Od lęku do spokoju, ale w czasie pracy cały czas czułam, że coś mi w tej koncepcji nie odpowiada. I wreszcie przyszło olśnienie. Powinnam położyć największy nacisk na to, jak budować w sobie poczucia bezpieczeństwa, bo albo z czymś walczymy, albo coś budujemy. Nie wiem jak wy, ale ja stanowczo wolę to drugie rozwiązanie. Co jest odwrotnością lęku? Bezpieczeństwo, poczucie tego, że świat nam nie zagraża.”

Terapeutka i autorka książek Joanna Godecka, znana między innymi z “Nie odkładaj życia na później” oraz “Bądź pewna siebie”, proponuje nam rozpoczęcie drogi do osiągnięcia spokoju od zbudowania solidnych fundamentów bezpieczeństwa, a nie toczenia wewnętrznego boju z tym, co budzi w nas lęki. Jej najnowsza pozycja “Przestań się zamartwiać” to książka pełna konkretnych, praktycznych sposobów na to, jak w zaciszu własnego umysłu można stworzyć własną bazę duchowej równowagi.  Dzięki niej dowiemy się, w jakich sferach może brakować nam bezpieczeństwa, o jakie obszary powinniśmy zadbać, jak możemy zmienić nasze przekonania na temat nas samych lub świata wokół. Autorka daje nam również w prezencie szereg pomysłów na osiągnięcie harmonii dzięki proponowanym formom relaksacji, wizualizacji, czy afirmacji.

Bogactwo wskazówek oraz szereg przykładów z pracy terapeutycznej Joanny Godeckiej sprawia, że każdy z powodzeniem może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada i stworzyć własną receptę na zbudowanie wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa. “Przestań się zamartwiać” Wydawnictwa Muza już od 22 stycznia na półkach księgarni. Zachęcamy gorąco!

PRZESTAŃ SIĘ ZAMARTWIAĆ

Joanna Godecka „Przestań się zamartwiać” Wydawnictwo Muza

Podziel się z innymi informacją.
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email