dobre rzeczy

Przyciągnij do siebie dobre rzeczy!

Zabiegani, zamyśleni, zagubieni. W tych trzech słowach można byłoby określić większość z nas, żyjących w świecie odbierającym oddech. Czy jednak to świat nam go odbiera, czy robimy sobie to sami? Psychiatra Marián Rojas Estapé skłania się ku ostatniej tezie. W swojej najnowszej książce “Jak przyciągać dobre rzeczy”, uczy jak zrozumieć siebie, umiejętnie zarządzać własnymi emocjami i w konsekwencji poprawić jakość swojego życia.

“Zanurzmy się w ludzkim wnętrzu, zrozummy towarzyszące nam myśli i emocje, i sposób, w jaki nasz mózg odpowiada na stres lub konflikt. Potrzeba czasu, by dojść do tego, co proste. Zacznijmy.”

Powyższymi słowami zostajemy zachęceni do wyprawy w głąb zakamarków nie tylko naszego umysłu, ale także mózgu i organizmu w całości. Za przewodnika mamy bowiem lekarza psychiatrę, która wyciągając wnioski z obserwacji własnej pracy z pacjentami, dzieli się wrażeniami i przemyśleniami na temat medycyny, umysłu i emocji, aby osiągnąć równowagę psychiczną i emocjonalną, której szukamy. Mamy tu zatem gruntowną perspektywę medyczną, neuronaukową oraz psychologiczną.

„Optymizm to sposób na uchwycenie chwili obecnej, ponieważ szczęście nie jest tym, co nam się przydarza, ale sposobem, w jaki interpretujemy to, co się z nami dzieje.”

W pierwszej kolejności dowiadujemy się, skąd mogą wynikać nasze emocjonalne trudności, przyglądając się temu, jak funkcjonujemy na co dzień, jacy jesteśmy w relacjach, jakie mamy podejście do cierpienia, jakie możemy znaleźć na nie antidotum oraz jak postrzegamy szczęście. Zobaczymy także, z czym wiąże się ciągłe podróżowanie do przeszłości lub przyszłości i jak zbawienna jest koncentracja na teraźniejszości, jak również czym skutkuje duszenie w sobie emocji. Poznamy bliżej działanie jednego z hormonów odpowiedzialnych za całe zamieszanie, czyli kortyzolu: co go obniża, a co podnosi? Na koniec dowiemy się, czym tak naprawdę jest Najlepsza Wersja Siebie i co może przynieść naszemu życiu.

“Jak przyciągać dobre rzeczy” to zbiór wiedzy i praktycznych rad, które bez problemu możemy od zaraz wprowadzać we własne życie. Przede wszystkim jednak pomaga zrozumieć swoje własne życie i codzienne funkcjonowanie oraz przyjrzeć się temu, co doprowadza nas do złego samopoczucia. Przyglądając się temu bliżej może okazać się, że w obszarach, które wcześniej uznawaliśmy za nieistotne, również warto wprowadzić pewne zmiany.

Książka w księgarniach już 30 września!

dobre rzeczy

“Jak przyciągac dobre rzeczy”, Marián Rojas Estapé, Wydawnictwo Muza. 

Podziel się z innymi informacją.
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email