Niezwykłe jest to, że naprawdę każdy z nas (przynajmniej od czasu do czasu) zmaga się z negatywnymi, męczącymi, a nawet zniewalającymi myślami. Zaplątujemy się w ich sieć i nie widzimy drogi wyjścia. Niektóre myśli sprawiają, że za nic w świecie nie podejmujemy się odważnych działań i nie stajemy oko w oko z ambitnymi planami. Inne sabotują naszą codzienność, sprawiają, że zatrzymujemy się i czekamy na magiczną odmianę swojego losu.

Co zrobić z natrętnymi negatywnymi myślami?

Walczyć? Udawać, że nie istnieją? Męczyć się z nimi? Zadawać legendarne pytanie dlaczego? Co zrobić, gdy sieć natrętnych myśli wydaje się zbyt splątana i obezwładniająca?

Kelly G. Wilson i Troy DuFrene to autorzy wyjątkowi. Na kartach swojej książki, często między słowami, przekonują, że nielubiane przez nas myśli, są również cenne i wzbogacające nasze życie. Pokazują, jak wiele satysfakcji przynosi akceptacja tego, co się wydarza (również w naszych głowach) i mocne zaangażowanie w to, aby grać tymi kartami, jakimi obdarował nas los. Udowadniają, zdanie po zdaniu, że obecność lęku, niepewności, wątpliwości, zniecierpliwienia jest tym, co podkreśla pojawiające się w naszym życiu radości i momenty szczęścia. Brak tego, co wymagające i trudne, sprawia, że ekscytujące doświadczenia bledną i tracą swój blask.

Książka W sieci natrętnych myśli jest jedną z tych pozycji książkowych, które potrzebowałam mocno przepracować i przeanalizować. Jej lektura przypadła na ten moment w moim życiu, kiedy akceptacja trudnych chwil i myśli, okazała się zbawienna. Trochę tak jest, że często sięgamy po książkę, która ma nam pomóc, wskazać nowe kierunki i zainspirować do tego, aby działać – z pełną mocą i wiarą w swoje możliwości. Komu mogę polecić tę książkę?

 

💡 osobie, która zmaga się z męczącymi, powracającymi i negatywnymi myślami – na swój temat, na temat swojego życia, przyszłości czy przeszłości

💡 komuś, kto ma wrażenie, że żyje w emocjonalnym chaosie

💡 komuś, kto się miota, nie jest sobą w relacjach, udaje, boi się ośmieszenia czy braku akceptacji ze strony innych ludzi

💡 osobie, która odczuwa lęk i nie jest w stanie ruszyć z tego powodu z miejsca

 

Książka znakomita, oswajająca negatywne myśli i pokazująca, jak sobie radzić z tymi nieprzyjemnymi stanami, które dotykają każdego z nas co jakiś czas, odbierają energię. A gdyby tak pójść w stronę współistnienia z tym, co nie do końca jest łatwe?